logo

არჩევნების შედეგები პროპორციული
დათვლილია საარჩევნო უბნებზე ხმების 100%
1.
ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო
ხმების წილი: 48.22%
2.
სააერჩევნო ბლოკი: ენმ - გაერთიანებული ოპოზიცია "ძალა ერთობაშია"
ხმების წილი: 27.18%
3.
ბაქრაძე, უგულავა, ბოკერია - ევროპული საქართველო - მოძრაობა თავისუფლებისთვის
ხმების წილი: 3.79%
4.
გიორგი ვაშაძე - სტრატეგია აღმაშენებელი
ხმების წილი: 3.15%
5.
შალვა ნათელაშვილი - საქართველოს ლეიბორისტული პარტია
ხმების წილი: 1.00%
6.
ლელო
ხმების წილი: 3.15%
7.
დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი
ხმების წილი: 3.14%
8.
გირჩი
ხმების წილი: 2.89%
9.
ალეკო ელისაშვილი - მოქალაქეები
ხმების წილი: 1.33%
10.
ნინო ბურჯანაძე - ერთიანი საქართველო - დემოკრატიული მოძრაობა
ხმების წილი: 0.85%
11.
"დავით ჭიჭინაძე ტრიბუნა - ქდმ"
ხმების წილი: 0.51%
არჩევნების შედეგები მაჟორიტარული
დათვლილია საარჩევნო უბნებზე ხმების 100%
ოლქი 1: მთაწმინდისა და კრწანისის რაიონები
საჭიროებს მეორე ტურს
1.
ბექა ოდიშარია
ხმების წილი: 45.61% 22315
2.
შალვა შავგულიძე
ხმების წილი: 29.14% 14254
3.
საბა ბუაძე
ხმების წილი: 9.39%4593
4.
მალხაზ თოფურია
ხმების წილი: 3.82%1871
5.
ჯაბა ჯიშკარიანი
ხმების წილი: 3.55%1736
ოლქი 2: ვაკის რაიონი
საჭიროებს მეორე ტურს
1.
ნოდარ ტურძელაძე
ხმების წილი: 42.21%25333
2.
ელენე ხოშტარია
ხმების წილი: 35.52%21320
3.
ლევანი კობერიძე
ხმების წილი: 7.6%4563
4.
ნანა დევდარიანი
ხმების წილი: 3.21%1928
5.
ბექა ნაცვლიშვილი
ხმების წილი: 2.61%1569
ოლქი 3: საბურთალოს რაიონი
საჭიროებს მეორე ტურს
1.
დავით სერგეენკო
ხმების წილი: 43.81%32061
2.
ალექსანდრე ელისაშვილი
ხმების წილი: 19.38%14181
3.
ბადრი ჯაფარიძე
ხმების წილი: 14.02%10259
4.
ირაკლი ოქრუაშვილი
ხმების წილი: 6.19%4531
5.
თამარ ჩარკვიანი
ხმების წილი: 5.19%3796
ოლქი 4: ისნის რაიონი
საჭიროებს მეორე ტურს
1.
კახა კახიშვილი
ხმების წილი: 48.13%26138
2.
ხატია დეკანოიძე
ხმების წილი: 26.99%14658
3.
გიორგი ვაშაძე
ხმების წილი: 13.96%7583
4.
დავით ჭიჭინაძე
ხმების წილი: 3.46%1880
5.
ლანა გალდავა
ხმების წილი: 3.46%1877
ოლქი 5: სამგორის რაიონი
საჭიროებს მეორე ტურს
1.
სოზარ სუბარი
ხმების წილი: 45.82%32199
2.
ლევან ხაბეიშვილი
ხმების წილი: 39.14%27506
3.
ფიქრია ჩიხრაძე
ხმების წილი: 4.67%3283
4.
გურამ ნიკოლაიშვილი
ხმების წილი: 3.66%2570
5.
გურამ ფალავანდიშვილი
ხმების წილი: 0.89%626
ოლქი 6: დიდუბისა და ჩუღურეთის რაიონები
საჭიროებს მეორე ტურს
1.
გიორგი ვოლსკი
ხმების წილი: 42.64%29414
2.
ზურაბ გირჩი ჯაფარიძე
ხმების წილი: 21.06%14529
3.
ანა დოლიძე
ხმების წილი: 17.95%12381
4.
ლევან სამუშია
ხმების წილი: 6.41%4419
5.
არჩილ ბენიძე
ხმების წილი: 2.61%1802
ოლქი 7: ნაძალადევის რაიონი
საჭიროებს მეორე ტურს
1.
მიხეილ ყაველაშვილი
ხმების წილი: 43.72%28584
2.
შალვა ნათელაშვილი
ხმების წილი: 24.99%16399
3.
ნიკოლოზ ჩერქეზიშვილი
ხმების წილი: 8.66%5661
4.
ირმა ინაშვილი
ხმების წილი: 7.63%4990
5.
ირაკლი გუჯაბიძე
ხმების წილი: 4.89%3195
ოლქი 8: გლდანის რაიონი
საჭიროებს მეორე ტურს
1.
ნიკანორი მელია
ხმების წილი: 44.06%31391
2.
ლევან კობიაშვილი
ხმების წილი: 42.47%30261
3.
მერაბ ჭიქაშვილი
ხმების წილი: 4.04%22879
4.
გიგლა მიქაუტაძე
ხმების წილი: 3.66%2610
5.
ალექსანდრე რაზმაძე
ხმების წილი: 0.91%645
ოლქი 9: გურჯაანის, საგარეჯოს, დედოფლისწყაროსა და სიღნაღის მუნიციპალიტეტები
1.
დავით სონღულაშვილი
ხმების წილი: 52.97%45250
2.
ლევან ბეჟაშვილი
ხმების წილი: 28.07%23980
3.
გიორგი ღვინიაშვილი
ხმების წილი: 8.29%7079
4.
ეკატერინე ქვლივიძე
ხმების წილი: 3.69%3156
5.
სოსლან გარსევანიშვილი
ხმების წილი: 3.58%3060
ოლქი 10: თელავის, ახმეტის, ყვარლისა და ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტები
1.
ირაკლი ქადაგიშვილი
ხმების წილი: 47.26%41662
2.
გიორგი ბოტკოველი
ხმების წილი: 40.43%35645
3.
ზურაბ ჭიაბერაშვილი
ხმების წილი: 3.8%3348
4.
იოსებ პარწიკანაშვილი
ხმების წილი: 2.98%2625
5.
ირაკლი ტალახაძე
ხმების წილი: 1.56%1379
ოლქი 11: მცხეთის, დუშეთის, თიანეთისა და ყაზბეგის მუნიციპალიტეტები
1.
შალვა კერესელიძე
ხმების წილი: 49.67%25194
2.
ცეზარი ჩოჩელი
ხმების წილი: 33.78%17134
3.
თამაზ მეჭიაური
ხმების წილი: 5.15%2613
4.
იოსებ შატბერაშვილი
ხმების წილი: 3.38%1715
5.
ბექა ნათელაშვილი
ხმების წილი: 2.64%1339
ოლქი 12: რუსთავის მუნიციპალიტეტი და გარდაბნის მუნიციპალიტეტის ნორიოს, მარტყოფის, ახალსოფლის, სართიჭალის, გამარჯვების, ახალი სამგორის, ლემშვენიერის, თელეთის, კუმისისა და კრწანისის ადმინისტრაციული ერთეულები
1.
ნინო ლაცაბიძე
ხმების წილი: 47.38%35585
2.
დავით კირკიტაძე
ხმების წილი: 32.55%24448
3.
ირმა ნადირაშვილი
ხმების წილი: 4.12%3094
4.
პაატა ჯიბლაძე
ხმების წილი: 3.43%2579
5.
ვახტანგი მეგრელიშვილი
ხმების წილი: 3.29%2470
ოლქი 13: მარნეულისა და გარდაბნის (ნორიოს, მარტყოფის, ახალსოფლის, სართიჭალის, გამარჯვების, ახალი სამგორის, ლემშვენიერის, თელეთის, კუმისისა და კრწანისის ადმინისტრაციული ერთეულების გარდა) მუნიციპალიტეტები
1.
ზაურ დარგალი
ხმების წილი: 51,42%31050
2.
აზერ სულეიმანოვი
ხმების წილი: 38.91%23494
3.
აკმამედ იმამკულიევი
ხმების წილი: 3.67%2215
4.
ოლეგი დევაძე
ხმების წილი: 1.65%999
5.
მურად მურადოვი
ხმების წილი: 1.05%632
ოლქი 14: ბოლნისის, დმანისის, თეთრიწყაროსა და წალკის მუნიციპალიტეტები
1.
გოგი მეშველიანი
ხმების წილი: 55.44%33177
2.
კახაბერ ოქრიაშვილი
ხმების წილი: 39.55%23666
3.
გიორგი ჭელიძე
ხმების წილი: 1.47%882
4.
მაია ცაბუტაშვილი
ხმების წილი: 1.12%668
5.
მამუკა ჩოქური
ხმების წილი: 0.67%400
ოლქი 15: კასპისა და გორის (ვარიანის, ნიქოზის, ტირძნისის, სკრისა და შინდისის ადმინისტრაციული ერთეულების გარდა) მუნიციპალიტეტი
1.
გიორგი ხოჯევანიშვილი
ხმების წილი: 55.58%41335
2.
ბადრი ბასიშვილი
ხმების წილი: 27.96%20790
3.
კობა მაზანაშვილი
ხმების წილი: 3.95%2940
4.
ირაკლი ოქრუაშვილი
ხმების წილი: 3.53%2623
5.
პაპუნა კობერიძე
ხმების წილი: 3.36%2495
ოლქი 16: ხაშურისა და ქარელის მუნიციპალიტეტები და გორის მუნიციპალიტეტის ვარიანის, ნიქოზის, ტირძნისის, სკრისა და შინდისის ადმინისტრაციული ერთეულები
1.
ზაალ დუგლაძე
ხმების წილი: 49.32%28925
2.
ნატო ჩხეიძე
ხმების წილი: 29.9%17536
3.
კახა კოჟორიძე
ხმების წილი: 8.95%5248
4.
ელიბო პატურაშვილი
ხმების წილი: 3.46%2032
5.
ალექსი ჩხიკვაძე
ხმების წილი: 2.07%1216
ოლქი 17: ახალციხის, ბორჯომის, ადიგენისა და ასპინძის მუნიციპალიტეტები
1.
ანტონ ობოლაშვილი
ხმების წილი: 61.58%33149
2.
ვაჟა ჩიტაშვილი
ხმების წილი: 24.22%12981
3.
დავით გოგიჩაიშვილი
ხმების წილი: 4.32%2313
4.
ზურაბი ჩილინგარაშვილი
ხმების წილი: 3.85%2063
5.
იზოლდა ლომიძე
ხმების წილი: 1.77%949
ოლქი 18: ახალქალაქისა და ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტები
1.
სამველ მანუკიან
ხმების წილი: 61.48%19031
2.
ენზელ მკოიანი
ხმების წილი: 20.04%6202
3.
არსენ კარაპეტიან
ხმების წილი: 9.49%2939
4.
არტაშეს ჰაკობიან
ხმების წილი: 4.13%1279
5.
მელიქ რაისიან
ხმების წილი: 4014%1251
ოლქი 19: ამბროლაურის, ონის, ცაგერის, ლენტეხისა და მესტიის მუნიციპალიტეტები
1.
გოჩა ენუქიძე
ხმების წილი: 59.46%15962
2.
დილარ ხაბულიანი
ხმების წილი: 15.88%4263
3.
სოსო ლიპარტელიანი
ხმების წილი: 10.41%2794
4.
ერეკლე საღლიანი
ხმების წილი: 6.41%1720
5.
გოჩა გურგუჩია
ხმების წილი: 5.93%1592
ოლქი 20: საჩხერის, ჭიათურისა და ხარაგაულის მუნიციპალიტეტები
1.
პაატა კვიჟინაძე
ხმების წილი: 69.14%43143
2.
გიორგი კაპანაძე
ხმების წილი: 14.47%9032
3.
გიორგი კასრაძე
ხმების წილი: 6.56%4092
4.
ანი მიროტაძე
ხმების წილი: 3.53%2201
5.
სერგო რატიანი
ხმების წილი: 3.5%2181
ოლქი 21: ტყიბულის, თერჯოლის, ზესტაფონისა და ბაღდათის მუნიციპალიტეტები
1.
ბეჟან წაქაძე
ხმების წილი: 49.77%38290
2.
კახა გეწაძე
ხმების წილი: 26.99%20764
3.
გიორგი წერეთელი
ხმების წილი: 12.43%9561
4.
ანა ბიბილაშვილი
ხმების წილი: 3.48%2675
5.
ოთარ შაორშაძე
ხმების წილი: 2.22%1706
ოლქი 22: სამტრედიის, წყალტუბოს, ვანისა და ხონის მუნიციპალიტეტები
1.
გივი ჭიჭინაძე
ხმების წილი: 51.4%42080
2.
ნანა ჟორჟოლიანი
ხმების წილი: 31.52%25806
3.
აკაკი ბობოხიძე
ხმების წილი: 8.79%7196
4.
თორნიკე ართქმელაძე
ხმების წილი: 2.26%1854
5.
ირაკლი კობრავა
ხმების წილი: 1.92%1574
ოლქი 23: ქუთაისის მუნიციპალიტეტი
1.
ზაზა ლომინაძე
ხმების წილი: 42.46%30119
2.
გრიგოლ ვაშაძე
ხმების წილი: 34.73%24639
3.
ოთარი კახიძე
ხმების წილი: 5.95%4222
4.
ანა ნაცვლიშვილი
ხმების წილი: 4.54%3221
5.
თეიმურაზ შაშიაშვილი
ხმების წილი: 2.55%1809
ოლქი 24: ოზურგეთის, ლანჩხუთისა და ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტები
1.
ვასილ ჩიგოგიძე
ხმების წილი: 55.76%35287
2.
მანუჩარ კვირკელია
ხმების წილი: 21.9%13861
3.
ხათუნა გოგორიშვილი
ხმების წილი: 5.84%3694
4.
შოთა გოგიბერიძე
ხმების წილი: 4.1%2592
5.
ნინო შეწირული-გობრონიძე
ხმების წილი: 3.47%2198
ოლქი 25: წალენჯიხის, ჩხოროწყუს, მარტვილისა და აბაშის მუნიციპალიტეტები
1.
ალექსანდრე მოწერელია
ხმების წილი: 53.3%31713
2.
როლანდ ფიფია
ხმების წილი: 34.67%20629
3.
ლელა ქებურია
ხმების წილი: 4.21%2502
4.
თამარი ბელქანია
ხმების წილი: 2.29%1360
5.
ვიქტორ ცაავა
ხმების წილი: 2.25%1338
ოლქი 26: ფოთის, ხობისა და სენაკის მუნიციპალიტეტები
1.
ირაკლი ხახუბია
ხმების წილი: 54.08%32916
2.
მურთაზ ზოდელავა
ხმების წილი: 27.29%16608
3.
გიორგი ბოკერია
ხმების წილი: 6.24%3796
4.
დათო სარსანია
ხმების წილი: 3,58%2177
5.
თეიმურაზი ფაჩულია
ხმების წილი: 1,45%880
ოლქი 27: ზუგდიდის მუნიციპალიტეტი
1.
ირაკლი ჩიქოვანი
ხმების წილი: 48.24%26085
2.
მალხაზ ჯალაღონია
ხმების წილი: 36.93%19973
3.
გიორგი უგულავა
ხმების წილი: 7.22%3905
4.
ალექსანდრე ახვლედიანი
ხმების წილი: 2.12%1144
5.
ოთარ ჭითანავა
ხმების წილი: 1.6%863
ოლქი 28: ბათუმის მუნიციპალიტეტი
1.
რესან კონცელიძე
ხმების წილი: 41.41%32105
2.
ლევან ვარშალომიძე
ხმების წილი: 37.32%28934
3.
არმაზ ახვლედიანი
ხმების წილი: 4%3102
4.
ირაკლი კუპრაძე
ხმების წილი: 3.76%2917
5.
ზაურ გაბაიძე
ხმების წილი: 2.65%2054
ეგზიტპოლი
მოცემულია ეგზიტპოლის მონაცემები 20:00 საათისთვის. პასუხზე უარი 60%-ს შეადგენს.
1.
ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო
ხმების წილი: 46.0%
2.
სააერჩევნო ბლოკი: ენმ - გაერთიანებული ოპოზიცია "ძალა ერთობაშია"
ხმების წილი: 28.0%
3.
ბაქრაძე, უგულავა, ბოკერია - ევროპული საქართველო - მოძრაობა თავისუფლებისთვის
ხმების წილი: 5.0%
4.
გირჩი
ხმების წილი: 3.0%
5.
ლელო
ხმების წილი: 3.0%
6.
გიორგი ვაშაძე - სტრატეგია აღმაშენებელი
ხმების წილი: 2.0%
7.
დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი
ხმების წილი: 2.0%
close დახურვა